SAFE+

Smart Aspirations Future Employment

 SAFE + Projesi

Smart Aspirations Future Employment+ (SAFE+) projesi, aynı kurumsal ihtiyaçlara sahip, daha iyi yaşam şartları için gençlerin katılımı olan Birleşik Krallık, Türkiye, Romanya, Almanya, Hollanda ve Avusturya’dan altı farklı kuruluş arasındaki ortaklıktır. Gelecekteki mesleklerin %90 kadarının gelecekte bazı dijital beceriler gerektireceği tahmin edilmektedir(EU2020), eğitime ve eğitim enstitülerine, benzeri yetenekleri geliştirmeyi destekleyen eğitimleri gerekli kılmaktadır. SMART+ projesi, kişiselleştirilmiş öğrenme yaklaşımlarını, işbirlikçi öğrenmeyi ve BİT(Bilgi ve İletişim Teknolojileri)’in şartlarına uygun kullanımını destekleyerek, dijital yeteneklerin sağlanmasını ve değerlendirmesini teşvik etmeyi amaçlar.

Temel odak nokta, teknoloji ve öğretim programı, geleceğin istihdam becerileri, göç, 2030 ve ötesinde yer alma gibi konuları gözden geçirerek, Akıllı Şehir vizyonu, geleceğin dünyası kabulünü arttırmaktır. Bu yıl, teknolojik devrim; yapay zekâyı, sanal gerçekliği, artan ağ trafiğini,hibrit üretimini, robotları vb. tanıtacaktır. Akıllı Şehir vizyonu, ayrıntılara takılmaya uyum sağlamamış, büyük teknoloji sağlayıcıları tarafından şekillendirilmiştir.

Kuruluşlar için globalleşmek, dijitalleşmek, modernleşmek; az tecrübeli kuruluşlar için büyük resmi kapmak ve bunu iş yürürlüğüne uygulamak zor olabilir. Personeli, uluslararası işbirliği alanında etkin bir şekilde faaliyet göstermek için gerekli olan en temel becerileri bile(örneğin: e-mail gönderme kuralları veya ağ temelleri) kazanma fırsatını kısıtlayan bir kuruluşa meydan okuyabileceğini kanıtlayabilir. Ya da dijitalleşmeyi ve yaratıcılığı uygulayacak uzman BİT personeli olmayan(ve çoğu kuruluş BİT personeline sahip değil) kuruluşlar için.

Projenin amacı; sınırlı fırsatlarda çalışan, marjinalleşmiş gençler, kentsel ve kırsal alanda uzun süre işsiz kalmış kişiler, göçmen ve mülteci ailelerden gelen gençler ile çalışan kurumlar arasında en iyi uygulamayı paylaşmaktır. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak SMART + ortakları bu temayı seçti: SWOT(güçlü ve zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler) analizi ve bu konuda yapılan ülke araştırmasında bu projenin ortak ihtiyaçlarımız için çalışmamızı geliştirebileceği tespit edildi.

Ayrıca, gençlerin merkezi sosyal sektörlerden dışlanmasının, topluma muazzam sosyal ve ekonomik maliyetler getirdiğini ve hatta sosyal ve politik huzursuzluğa yol açabileceğini, kurum müfredatımızın tüm eğitim sürecini geliştirmek için gereken anahtar becerileri ve pedogojik yaklaşımları geliştirmesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Çıktılarımız

Ülkelerde gelecekteki meslekler ve beceriler hakkında literatür taraması

All

October, 2019

Yeni Haberler

SAFE + Team in Nottingham zum Auftaktmeeting

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam in nisi non arcu rutrum molestie. Phasellus vel vehicula enim.

Ortaklarımız ile Tanışın

GDA/GLOBAL ENTREPRENEURS

Nottingham, Birleşik Krallık

SHELTER INTERNATIONAL e.V.

Bremen, Almanya

KLEINON SRL

Piatra-Neamt, Romanya

SAFE+ "Smart Aspirations Future Employment +"

Bu proje, Avrupa Komisyonunun desteği ile sağlanmaktadır.
Bu web sitesi ve içerikleri sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır. Komisyon, burada yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanılmasından sorumlu tutulamaz. 

İletişim

20 Bridgeway Centre, Nottingham, UK
123-456-78901
123-456-78901

Disclaimer